1. Zvolit téma práce
  Vymyslete nejen o čem psát, ale i proč o tom psát a k čemu to celé bude. 
 2. Navrhnout design výzkumu
  Zjistěte to, co skutečně zjistit chcete.
 3. Zorganizovat čas
  Naplánujte si psaní tak, ať vše v klidu zvládnete bez stresu.
 4. Přinutit se psát
  Jak „nejíst marshmallow“, mít pevnou vůli a neprokrastinovat.
 5. Tipy&triky
  Praktické online i offline vychytávky, které vám usnadní psaní.

A proč zrovna já?
Konzultace a kurzy stavím na několika klíčových dovednostech:

Přístupy a metody sociální práce
Studium sociální práce mě naučilo používat přístupy a metody klíčové k tomu, abych mohla lidem pomáhat. Při práci se studentem se tedy soustředím nejen na dílčí část problému, ale na celý kontext jeho jedinečné situace, ať už školní, pracovní, či životní. Pomocí koučovacích technik pak zjišťuji, jaké jsou jeho potřeby a co konkrétně mu na psaní práce nejde. Když na to přijdeme, společně pak vymyslíme, jak s tím dál pracovat.

Základy metodologie výzkumu
Jedna z mnoha věcí, kterou mi na mé alma mater dali, je základ metodologie výzkumu. Až když jsem začala s konzultacemi pro studenty, zjistila jsem, jak je tato oblast na některých oborech opomíjena (především u kombinovaných programů). I tak se od nich vyžaduje bezchybný design výzkumu. Studentům tedy pomáhám pochopit základy a vymyslet, jak zjistit odpověď na definovanou hlavní výzkumnou otázku, a ne na tisíc věcí kolem.

Strukturované a asociační myšlení
Přirozená posedlost strukturou, kterou jsem si dříve vybíjela jako projektový manager, mi dává nadhled a prostor pro zamyšlení se nad tématem, asociační myšlení pak podporuje propojení souvislostí, díky čemuž se daří poskládání toho všeho do smysluplného celku.

Vlastní zkušenost a praxe se studenty
Vlastní zkušenosti – ať už diplomkové, pracovní, či osobní – mi umožňují předávat osvědčené vychytávky a tipy, upozornit na nejčastější chyby, doporučit relevantní literaturu apod.